0.00 грн.
Зробити замовленняЯку гарантію надає WILLER на водонагрівачі свого виробництва?
Гарантійний термін на елементи конструкції водонагрівача складає:
- Водонагрівач з внутрішнім баком із нержавіючої сталі – гарантія 7 років (наприклад, бойлери Willer серії Elegant);
- Водонагрівач з внутрішнім баком із емальованої сталі – гарантія 5-6 років (наприклад, бойлери серии Spring);
- Водонагрівач з одношовним внутрішнім баком із емальованої сталі – гарантія 8 років (серія Optima)
Гарантія поширюється лише на водонагрівачі, установка, підключення та експлуатація яких здійснювалися відповідно до вимог та рекомендацій, вказаних в інструкції з експлуатації.
Які умови повинні бути дотримані для отримання права на гарантійний ремонт або заміну водонагрівача?
Умови надання гарантійного обслуговування.
- Гарантія дійсна лише за умови надання споживачем гарантійного талона, заповненого в установленому порядку та завіреного печаткою (штампом) торгової організації.
- Ця гарантія недійсна, якщо буде затерто, видалено або змінено товарний знак або серійний номер пристрою.
- Модель та серійний номер, зазначені на ідентифікаційній табличці водонагрівача, повинні відповідати даним внесеним до Гарантійного талону.
- Гарантія не дає права на відшкодування та покриття збитків пов'язаних з переробкою або регулюванням виробу, які не відповідають правилам, викладеним у Керівництві з експлуатації.
- Гарантійні зобов'язання дійсні лише при використанні комплектуючих та витратних матеріалів (магнієвий анод) від виробника або рекомендованих виробником.
- За відсутності своєчасного технічного обслуговування (ТО), а також за відсутності / повного зношування захисного магнієвого анода втрачається право на гарантійне обслуговування.
- Гарантія не поширюється на періодичне технічне обслуговування (ТО) та дефекти, що виникли через відсутність ТО. Відмітка проведення ТО в Талоні технічного обслуговування є обов'язковою.
- Гарантійне обслуговування не надається, якщо дефекти виникли через замерзання, навіть одноразових перевищень максимально допустимих параметрів (електро- та водопостачання), зазначених на ідентифікаційній табличці, при використанні корозійно-активної води або іншої рідини, при корозії від електрохімічної реакції, а також при несвоєчасному чи неповному ТО.
- Гарантія дійсна лише на території України та на пристрої, придбані на території України.
Хто повинен займатися установкою водонагрівача? Чи потрібно при введенні бойлера в експлуатацію звертатися до авторизованого сервісного центру?
За умови дотримання всіх норм і вимог, зазначених у керівництві з підключення, монтаж накопичувального водонагрівача та його введення в експлуатацію може бути здійснений будь-яким фахівцем, який має достатню кваліфікацію. Під час введення бойлера в експлуатацію жодних заходів, які потребують участі спеціалізованих служб, не передбачено..
У чому різниця між бойлерами з «мокрими» і «сухими» нагрівальними елементами?
«Сухі» нагрівальні елементи розміщені у спеціальних емальованих колбах, тому вони не контактують із водою. При цьому не виникає гальванічних взаємодій між стінками сталевого бака та нагрівальним елементом (як у моделях із зануреними «мокрими» нагрівальними елементами), тому ймовірність утворення корозії мінімізована.
Зазначимо також, що на «мокрих» нагрівальних елементах з часом може утворитися наліт вапна та інших відкладень, причиною чого є хімічні елементи та механічні частинки, що знаходяться у водопровідній воді. Це зменшує тепловіддачу нагрівального елемента і може призвести до його поломки.
Які моделі водонагрівачів WILLER комплектуються «сухими» нагрівальними елементами?
Які моделі водонагрівачів WILLER комплектуються занурюваними (мокрими) нагрівальними елементами?
Яка конструкція і принцип дії накопичувального водонагрівача?
Умовно всі водонагрівачі можна поділити на два типи:
- з «сухими», захищеними нагрівальними елементами (ТЕНами)
- з «мокрими», занурювальними нагрівальними елементами (ТЕНами)
Загальна конструкція водонагрівача з «мокрим» нагрівальним елементом
Всі накопичувальні водонагрівачі складаються з двох баків: внутрішній робочий – сталевий бак не менше 1,5 мм завтовшки, та зовнішній бак. Між баками знаходиться пінополіуретанова термоізоляція. У корпусі бака розміщений короткий патрубок з розсікачем, що подає холодну воду, а також довгий патрубок для відбору гарячої води.
Електротехнічна частина зазвичай розміщена під сервісною кришкою і включає:
- нагріваючий елемент
- терморегулятор
- захисний термостат
- магнієвий анод
- сигнальну лампу
Також у деяких моделях є покажчик температури контролю нагріву води. У комплекті постачання всіх накопичувальних водонагрівачів WILLER знаходиться запобіжний клапан для вхідної трубки подачі води, який встановлюється під час монтажу.
Водонагрівач із «сухим» нагрівальним елементом відрізняється лише конструкцією фланця та ТЕНу.
Як працює накопичувальний водонагрівач?
Бойлери підключаються до електромережі із заземленням лише після того, як бак повністю заповнений водою.
- Нагрівання води проводиться до значення температури, яке виставлено на терморегуляторі.
- Після нагрівання до заданої температури всього об'єму води терморегулятор вимикає напругу на нагрівальний елемент.
- Якщо в точці роздачі води відкривається кран гарячого водопостачання, замість використання гарячої води надходить холодна вода з водопроводу. При цьому забір гарячої води походить з верхньої частини бака, а холодна вода надходить у нижню частину.
- Холодна вода знижує загальну температуру у баку. Термостат, реагуючи на зниження температури, знову починає подавати живлення на нагрівальний елемент, поки вода в баку не прогріється до потрібної температури.
Як регулюється температура води і потужність нагріву?
Температура виставляється за допомогою терморегулятора: ручка повертається за годинниковою стрілкою до потрібного значення температури.
Потужність нагріву управляється різними способами, що залежать від конструкції панелі управління.
У моделях WILLER існує кілька панелей керування, опис яких знаходиться у керівництві з експлуатації водонагрівача.
Яка кількість гарячої води виходить з бойлера?
У місці виходу гарячої води з бака об'єм води, що нагріта до граничної температури, становить близько 75% всього обсягу води в баку. 25%, що залишилися, - це вода з проміжного шару, в якому відбувається перемішування вже нагрітої води з холодною, що надходить. Обсяг гарячої води, що виходить, залежить від її температури та інтенсивності витрати води.
Для чого потрібен запобіжний клапан на бойлері
Запобіжний або захисний клапан призначений для захисту бойлера від перепадів тиску, що виникають при нагріванні води. Зі шкільного курсу фізики всім відомо, що вода при нагріванні розширюється. При нагріванні води до 80-90 градусів її обсяг збільшується приблизно на три відсотки. Тобто в п'ятдесятилітровому бойлері повинно кудись подітися 1,5 літра води. Для скидання цього зайвого об'єму призначений запобіжний клапан. Купити запобіжний клапан можна на сайті willer.ua
Чому капає вода з клапана бойлера?
Для того, щоб відповісти на це питання, потрібно зрозуміти принцип роботи запобіжного клапана.
Клапан для бойлера складається із двох частин. Перша частина це зворотний клапан. Друга частина – це підривний клапан. Допустимо, бойлер наповнюється холодною водою з тиском 4-5 кг. Наповнили, закрили крани, тиск вирівнявся і став однаковим як у водопроводі, так і в бойлері. Включився ТЕН і вода почала нагріватися і розширюватися. Та частина запобіжного клапана, яка виконує функції зворотного, не дає видавлюватися зайвій воді в будинкову систему холодної води. У цей час набуває чинності запобіжна частина клапана. На малюнку вона позначена червоною стрілкою. У принципі це звичайна пружна заглушка. Пружина на ній налаштована таким чином, що починає стискатися при тиску більше 7 кг. Збільшився тиск усередині бойлера, почав капати із клапана. Капати також буде якщо у Вашій водопровідній мережі тиск вище семи кілограмів. У цьому випадку потрібна установка редуктора.
Чому не капає вода крізь запобіжний клапан бойлера?
Цьому може бути кілька причин.
- Низька температура нагріву. Деякі власники водонагрівачів, намагаючись заощадити на електриці, встановлюють температуру нагрівання води близько 40 градусів. Щоб користуватись гарячою водою без підмішування холодною. Разом з економією отримують бойлер, що кишить усілякими бактеріями. Докладніше про це написано у статті "Коли чистити бойлер".
- Несправність клапана. Клапан може забитися брудом та накипом. Або спочатку може бути несправним. Візуально це проконтролювати неможливо.
- Витік гарячої води через несправний змішувач.
Чи можна запобіжний клапан замінити зворотнім?
Часто доводиться спостерігати картину.
Встановлення зворотного клапана замість запобіжного неприпустиме. У цьому випадку бак бойлера працює як повітряна кулька. А уявіть, що станеться, якщо вийде з ладу реле температури. ТЕН почне нагрівати воду до кипіння. Тиск усередині бака почне збільшуватись. При збільшенні тиску до 10 атм. температура кипіння води становитиме близько 180 градусів. Вище – більше.
Допустимо, ТЕН нагрів воду до 150 градусів. Бак з честю витримав зростання тиску. І в цей момент хтось відчиняє кран гарячої води або лопається шланг змішувача. Різко падає тиск усередині бака. Температура кипіння води знижується до 100 градусів. Але нагріта вона була до 150. Відбувається миттєве закипання, виділення величезної кількості водяної пари, різке підвищення тиску та невеликий ядерний вибух у окремо взятій квартирі. Дивимось приклад на відео.
Подібна ситуація може статися і з несправним запобіжним клапаном.
Як перевірити запобіжний клапан
У домашніх умовах перевірка запобіжного клапана відбувається за принципом – капає, не капає. Включили температуру нагрівання на максимум і дивіться. Існує практика періодичної заміни клапанів на нові, з обов'язковим контролем їхньої працездатності після встановлення.
Підсумок. Клапан, незважаючи на свої розміри, є важливим елементом безпеки. Тривала працездатність Вашого водонагрівача, здоров'я Ваших близьких залежить від цього невеликого латунного пристрою.
Чому взимку водонагрівачі довше нагрівають воду?
Це особливість всіх водонагрівачів, і пов'язана вона з тим, що в холодні періоди температура води, що входить, природним чином знижується.
Після вимкнення лампи індикації нагріву вода нагрівається в середньому до 65-75°C.
Чому термометри на бойлерах WILLER не мають шкали в градусах Цельсія?
Дані покажчики призначені лише для відображення стану процесу нагрівання/охолодження води, і не є точними вимірювальними пристроями.
Чи потрібно включати і вимикати водонагрівач в процесі нагрівання води?
Бойлери WILLER оснащені термостатом, який після досягнення встановленої температури автоматично вимикає живлення з ТЕНу, тим самим відключаючи нагрівання води. Також терморегулятор автоматично включає бойлер після того, як температура води в баку падає. Тому вмикати та вимикати водонагрівач у процесі роботи не потрібно.
Скільки електроенергії витрачає накопичувальний водонагрівач?
Витрата електроенергії залежить від інтенсивності витрати води і температури холодної води, що надходить з водопроводу.
Навіщо бойлеру запобіжний клапан, і чому з нього періодично капає вода?
За допомогою запобіжного клапана запобігається витікання води з бака у разі відсутності подачі води у водопроводі. Також цей клапан служить для скидання тиску, який надмірно утворюється в баку при нагріванні, а значить – збільшення обсягу води. При досягненні показників тиску 6-7 Атм (залежно від максимального тиску клапана) зі спеціального отвору в клапані скидається невелика кількість води, тим самим знижується тиск у баку.
Здійснюючи монтаж водонагрівачів, встановити запобіжний клапан необхідно обов'язково. У керівництві з експлуатації наводиться зображення клапана, який іде у комплекті до Вашого водонагрівача. Для відведення води, що скидається, використовують гнучку трубку (медична крапельниця, наприклад). Клапан встановлюється так, щоб напрямок руху води, вказаний на клапані стрілкою, був спрямований усередину бойлера.
Скільки води зазвичай зливається з запобіжного клапана?
Кількість води залежить від тиску в холодному стояку. Чим воно вище, тим менше часу потрібно, щоб тиск у баку досяг позначки, при якій необхідне скидання води.
Крім того, спостерігається залежність від інтенсивності експлуатації бойлера. Чим частіше бойлер працює на нагрівання, тим частіше підвищується тиск і більша кількість води скидається.
У чому призначення захисного магнієвого анода і чи потрібно його періодично замінювати?
Магнієвий анод потрібен для того, щоб захистити внутрішній бак накопичувального водонагрівача від корозії, а також запобігти утворенню щільного накипу у разі використання «мокрого» нагрівального елемента.
При електрохімічній реакції взаємодії кількох металів, які знаходяться у водному розчині, корозії піддається метал з найнижчим потенціалом електродів. У випадку з бойлером найвищий потенціал – у матеріалу, з якого виготовлений нагрівальний елемент. Далі йде сталь (бак водонагрівача). Найнижчий потенціал – у магнієвого анода. Саме він і зазнає корозії, згодом повністю руйнуючись, а тому потребує періодичної заміни.
Хочемо особливо відмітити, що магнієвий анод захищає елементи водонагрівача лише у разі його підключення до електричної мережі із заземленням (або окремого заземлення бойлера).
Як часто потрібно змінювати магнієвий анод?
Для моделей бойлерів WILLER частота заміни анода в середньому становить 12 місяців при побутовому використанні, та 6 місяців – при експлуатації бойлера на виробництві та у місцях громадського харчування.
Магнієвий анод включений в гарантійне зобов'язання?
Так як цей магнієвий анод є витратним елементом, то гарантія на нього не поширюється. Придбати нові аноди та інші запчастини можна на нашому сайті в розділі Запчастини для водонагрівачів або у наших регіональних сервісних партнерів, вказаних на сайті в розділі Сервісне обслуговування.
Для коректної роботи водонагрівача достатньо купити бойлер, закріпити його на стіні і підключити до системи водопостачання? Ні, мало!
Крім елементарних дій з гайковими розвідними ключами та намотуванням льону з уніпаком на різьбові з'єднання кранів, грамотна установка бойлера повинна мати на увазі підключення супутніх пристроїв, що забезпечують його безпечну експлуатацію:
- запобіжний (захисний) клапан
- фільтр «грязьовик» (грубого очищення)
- поліфосфатний фільтр, який пом'якшує жорсткість води. Цей фільтр необхідний у разі подачі води з підвищеним вмістом вапна, кальцію, магнію та інших мінералів
- редуктор тиску води
Призначення запобіжного захисного клапана – стравлювання (спуск) води у разі перевищення її тиску понад 7 атмосфер. Грязьовик потрібен для видалення з води великих частинок (іржі, окалини, піску), що забивають редуктор тиску та запобіжний клапан. Фільтр, що пом'якшує воду, необхідний для зменшення ризику утворення накипу, який «вбиває» ТЕН, руйнує внутрішнє покриття бака і забиває запобіжний клапан. З ним термін служби бойлера зростає на 35-40%.
Навіщо ж необхідний редуктор тиску? Цей пристрій зменшить тиск води в системі до прийнятних для бойлера 3-4 атмосфер і захистить обладнання від гідроударів.
Як впізнати редуктор тиску?
Установка редуктора тиску здійснюється не лише перед бойлером, а й біля стояків. Найчастіше такий пристрій встановлюють на нижніх поверхах багатоповерхових будинків, де тиск у системі може перевищувати 9-10 атм. Якщо у квартирі на всіх стояках водопостачання встановлено редуктор тиску, біля бойлера його монтувати не потрібно.
Цей невеликий пристрій пропонується в корпусі з латуні або сплаву. Габарити його залежать від діаметра труб, що приєднуються. Редуктор тиску, ціна якого залежить від багатьох параметрів, може бути регульованим або каліброваним раз і назавжди на заводі. Регульовані редуктори тиску найчастіше поставляються з манометром – налаштовувати їх можна за допомогою гвинта чи поворотного механізму (у дорогих моделях).
При виборі пристрою важливо пам'ятати: дешевий редуктор тиску (китайського походження або безбрендовий - значення не має) або не працюватиме, або розвалиться в самий непідходящий момент. Вибирати варто редуктори відомих світових брендів.
Підбираються ці пристрої, виходячи з параметрів температури (для бойлера підійде редуктор з допустимою температурою води до +40° С), максимального вхідного тиску води в трубопроводі і діаметра різьби підключення.
Правильне встановлення редуктора так само важливе, як і правильний монтаж водонагрівача. Недарма до цього пристрою додається докладна інструкція, адже неправильне його приєднання – гарантія поломки бойлера!
Редуктор тиску - страховка від вибуху бака!
Чому встановлення бойлера без редуктора тиску небезпечне?
У стояках тиск води часто перевищує рекомендовані для бойлера та сантехніки 3-4 атмосфери. Тиск води на рівні 9-10 атмосфер - явище в наших будинках хоч і не повсюдне, але дуже і дуже поширене. По відношенню до бойлера подібний надлишок призводить до того, що запобіжний клапан постійно капає, а в критичному випадку - до руйнування бака.
Існує думка, що на вході в будинок тиск води невеликий, тому редуктор тиску перед водонагрівачем не є обов'язковим. Думка ця докорінно помилкова! Справа в тому, що редуктор захищає бак не лише від підвищеного тиску води, а й від гідроудару – миттєвого стрибка тиску рідини. У момент гідроудару може статися розрив шлангів та ослаблених корозією труб, зрив клапанів та заглушок. При включеному бойлері (коли температура води в баку максимальна) гідроудар з великою ймовірністю може призвести до розриву бака по зварному шву! Тільки правильно підключений редуктор тиску позбавить цієї проблеми.
Насамкінець зазначимо: якщо у водопроводі тиск становить близько 9 атмосфер, установка редуктора гарантує приємний бонус. Вирішуючи купити редуктор тиску, крім страховки бойлера від поломки, ви отримаєте ще й економію витрат води до 50%, а це реальна економія коштів на оплату рахунків водоканалу.
Чому бойлер шумить під час нагрівання води?
Ви деякий час користувалися водонагрівачем, але він почав гудіти? Чому шумить бойлер і що робити, щоб усунути несправність? Спочатку потрібно розібратися у причинах. Коли саме ви чуєте сторонні звуки: при заборі води чи нагріванні? Це важливо, адже такі ознаки вказують на конкретну поломку. Є низка причин того, чому водонагрівач шумить при нагріванні. Сторонні звуки при роботі бойлера не завжди говорять про поломку. У будь-якому, навіть новому та справному накопичувальному водонагрівачі під час нагрівання води відбувається процес конвекції. Коли ТЕН вмикається і починається нагрівання, у воді з'являються бульбашки повітря, піднімаючись нагору, вони зустрічаються з холодною (не прогрітою) водою і шумом лопаються. За таким же принципом працює чайник. Цей процес є природним, боротися з ним неможливо.
Основні причини виникнення шуму в бойлері
На ТЕНі утворився товстий шар накипу. В цьому випадку спочатку нагріваються сольові нашарування, а від них гріється вода. При цьому частина рідини потрапляє під шар накипу і свистить, коли закипає і виходить назовні. Можуть видавати звук шматки накипу, що відвалюються. Для усунення проблеми розбираємо бойлер, виймаємо трубчастий нагрівальний елемент (тен) і чистимо його спочатку механічно, а потім поміщаємо його в розчин з лимонною кислотою, витримуємо деякий час, і видаляємо нашарування накипу, що залишилися. Для профілактики необхідно робити чищення щонайменше раз на рік. Допомагає боротися з накипом встановлення додаткового протинакипного фільтра, який пом'якшуватиме воду, очищаючи її від солей жорсткості. Магнієвий анод перешкоджає процесу накипівтворення, не дає солям затвердіти, за його наявності чистка проходить набагато простіше, тому не забуваємо хоча б раз на два роки міняти магнієвий анод.
Занадто сильний тиск у водопроводі. При цьому шуміти можуть і труби. Це збільшує навантаження на водонагрівач та зменшує термін його роботи. Необхідно встановити редуктор тиску, який знижуватиме його у разі потреби. З'явилися мікротріщини на трубці, що закриває ТЕН. Таке відбувається, якщо в бойлері встановлений сухий ТЕН. При цьому дрібні краплі води потрапляють безпосередньо на нагрівальний елемент та закипають. Ось чому пар, що вийшов, пищить і виходить назовні.
Видає шум запобіжний клапан. Запобіжний клапан запобігає зворотному відпливу води з бойлера у водопровід і автоматично скидає надлишковий тиск у робочій ємності. Але з часом клапан зношується, покривається накипом і починає трохи пропускати воду, що супроводжується гудінням. Потрібно замінити його на новий або почистити.
Підвищений шум може бути, якщо бойлер "повітряне", тобто в нього разом з водою потрапляє повітря. Зазвичай це має короткочасний характер і проходить, коли водопостачання відновлюється. Той самий ефект виникає, якщо у воді спочатку розчинено велику кількість кисню.Виявляється, сторонні звуки у роботі бойлера який завжди є причиною занепокоєння. Найбільш приватним є дві перелічені причини: надлишковий тиск у системі та утворення накипу на тені.
Що робити у разі поломки бойлера?
Гарантійний та післягарантійний ремонт здійснюють фахівці найближчого до Вас сервісного центру WILLER.
Ви можете як зателефонувати в сервісний центр, так і залишити заявку по телефону гарячої лінії.
(044) 593-30-20 (у робочі дні з 9.00 до 18.00)
Диспетчер передасть заявку авторизованому сервісному центру, а також буде контролювати її подальше виконання.
До приїзду фахівців сервісного центру демонтувати бойлер WILLER не можна, оскільки гарантійні зобов'язання припиняються.
Хто повинен проводити сервісне обслуговування бойлерів WILLER?
Сервісні заходи повинні проводитись авторизованими сервісними центрами.
З питань сервісного, гарантійного та післягарантійного обслуговування звертайтесь за телефоном гарячої лінії (044) 593-30-20 (в робочі дні з 9.00 до 18.00).